Angajati la particular, patroni sau liber profesionisti

Sondaj

Credeti ca vom depasi criza datorita masurilor luate de guvern ?

Da
0 (0%)
Nu
2 (100%)
Nu stiu
0 (0%)

Numărul total de membrii care au votat: 2

Votare închisă: Aprilie 26, 2011, 09:52:51

Autor Subiect: Rog patronii sa scrie(daca au curaj) o masura venita in sprijinul firmei lor ...  (Citit de 1170 ori)

Offline Nemultumitu

• Administrator
  • Full Member
  • Mesaje postate: 120
  • Rating +7/-0
  • Gen: Bărbat
  • Speranta moare ultima
Deci care ar fi acea masura care v-a facut sa va simtiti sprijiniti in activitatea dumneavoastra ? :D
unde atitudine nu e , nimic nu e.......

Offline sanducu

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Rating +1/-0
Revenirea la impozitarea microintreprinderilor cu 3% din cifra de afaceri simt ca este o masura in sprijinul meu si al afacerii mele, fiind prestator de servicii sa platesti 16% din profit era chiar MAI RAU si MAI MULT decat impozitul forfetar.

Offline Nemultumitu

• Administrator
  • Full Member
  • Mesaje postate: 120
  • Rating +7/-0
  • Gen: Bărbat
  • Speranta moare ultima
Ai perfecta dreptate , pentru prestatorii de servicii e o masura foarte buna ,singura mea obiectie ar fi ca e doar o "revenire" , eu personal sunt de acord cu introducerea unor masuri  economice pe termen lung si dupa intelegerea deplina a efectelor acestora . Experimentele astea cu azi asa , maine asa.....Dar ,in sfarsit , o masura buna....
Lege a lui Roman-Nemultumit :" cea mai buna masura este cea de a nu lua nici o masura proasta" ;D
unde atitudine nu e , nimic nu e.......

Offline sanducu

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Rating +1/-0
Ai dreptate ca este o revenire, idiotii trebuie sa dea mai intai cu capul de perete ca sa creada in existenta peretelui.
Parlamentarii dupa ce au falimentat cateva sute de mii de microintreprinderi, au generat somaj si evaziune fiscala, si-au dat si ei seama ca este un lucru rau impozitarea tuturor cu 16%.
Dupa ce faci un rau de asemenea proportii, e cam greu sa il indrepti.
Pentru cei care am supravietuit este bine, pentru cei morti nu ii mai invie... :'(

Angajati la particular, patroni sau liber profesionisti

Acesta nu este un loc de injurat , scuipat si aratat cu degetul !!! Imi iubesc tara si doresc sa fiu mereu mandru ca sunt roman !!! Vreau sa-mi vad tara bogata si prospera , plina de turisti si apreciata in intreaga lume !!! Vreau sa merg pe autostrazi  , sa-mi fie usor sa merg in orice colt al patriei mele ! VA ROG SA ACCESATI ACEST FORUM NUMAI DACA SIMTITI CEVA PENTRU PATRIA ROMANA SI POPORUL ROMAN !!! MESAJELE CARE NU AU LEGATURA CU SUBIECTELE ACESTUI FORUM VOR FI STERSE FARA  EXPLICATII SI NOTIFICARI !!! IMI REZERV DREPTUL DE A  SELECTA MESAJELE !!!
Web design & administrare forum - SANNET Suceava.