Scoala generala, liceu...

Autor Subiect: Marul "Discordiei" !?  (Citit de 1319 ori)

Offline Aeriath

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Rating +5/-0
Marul "Discordiei" !?
« : Februarie 26, 2011, 10:44:14 »
Marul Discordiei este un fruct simbolic generator de conflicte . In cazul de fata este marul pe care elevii il primesc zilnic la scoala .. mere stricate , moi si in cel mai rau caz putrede . Iar conflictele sunt intre profesori si elevi care nu pot rezista tentatiei de a se bate cu merele.
Concluzia : decat sa se cheltuiasca milioane de roni pe luna pentru aceste mere mai bine ar fi ca acesti bani sa fie adaugati la bugetul de alocatie lunara a copiilor.
« Ultima Modificare: Februarie 26, 2011, 10:47:24 de Aeriath »

Offline Nemultumitu

• Administrator
  • Full Member
  • Mesaje postate: 120
  • Rating +7/-0
  • Gen: Bărbat
  • Speranta moare ultima
Re: Marul "Discordiei" !?
« Răspuns #1 : Martie 06, 2011, 01:05:19 »
Asa vad eu razboiul din clasa....... >:(
unde atitudine nu e , nimic nu e.......

Scoala generala, liceu...

Acesta nu este un loc de injurat , scuipat si aratat cu degetul !!! Imi iubesc tara si doresc sa fiu mereu mandru ca sunt roman !!! Vreau sa-mi vad tara bogata si prospera , plina de turisti si apreciata in intreaga lume !!! Vreau sa merg pe autostrazi  , sa-mi fie usor sa merg in orice colt al patriei mele ! VA ROG SA ACCESATI ACEST FORUM NUMAI DACA SIMTITI CEVA PENTRU PATRIA ROMANA SI POPORUL ROMAN !!! MESAJELE CARE NU AU LEGATURA CU SUBIECTELE ACESTUI FORUM VOR FI STERSE FARA  EXPLICATII SI NOTIFICARI !!! IMI REZERV DREPTUL DE A  SELECTA MESAJELE !!!
Web design & administrare forum - SANNET Suceava.