Diferente intre sistemele experimentate de afara si cel autohton...

Autor Subiect: Combinatii pe vremea lui Ceausescu (foto de atunci)  (Citit de 2028 ori)

Offline Nemultumitu

• Administrator
  • Full Member
  • Mesaje postate: 120
  • Rating +7/-0
  • Gen: Bărbat
  • Speranta moare ultima
Combinatii pe vremea lui Ceausescu (foto de atunci)
« : Martie 02, 2011, 01:04:11 »
Pe vremea comunista buteliile erau la mare cautare , pot sa spun ca puteau fi folosite ca moneda de schimb in diverse cazuri .In fotografia de mai jos e o masima cu butelii care tocmai da cate o butelie unui sofer pe o masina oficiala (Dacia neagra ) si a unuia cu Dacia alba .Intalnirea dintre cei trei fusese planuita in prealabil , prima facandu-si aparitia masina cu butelii si apoi celelalte doua Dacia .
In mod normal pentru o butelie stateai la niste cozi uriase ,uneori chiar si doua zile .
unde atitudine nu e , nimic nu e.......

Diferente intre sistemele experimentate de afara si cel autohton...

Acesta nu este un loc de injurat , scuipat si aratat cu degetul !!! Imi iubesc tara si doresc sa fiu mereu mandru ca sunt roman !!! Vreau sa-mi vad tara bogata si prospera , plina de turisti si apreciata in intreaga lume !!! Vreau sa merg pe autostrazi  , sa-mi fie usor sa merg in orice colt al patriei mele ! VA ROG SA ACCESATI ACEST FORUM NUMAI DACA SIMTITI CEVA PENTRU PATRIA ROMANA SI POPORUL ROMAN !!! MESAJELE CARE NU AU LEGATURA CU SUBIECTELE ACESTUI FORUM VOR FI STERSE FARA  EXPLICATII SI NOTIFICARI !!! IMI REZERV DREPTUL DE A  SELECTA MESAJELE !!!
Web design & administrare forum - SANNET Suceava.